Pomagam: KRS 0000070098 - Stowarzyszenie Na Tak
uczestnik

Karolina - Szybko łapie kontakt i wchodzi w relację z nowymi osobami. Uwielbia przechadzać się po korytarzu i obdarowywać wszystkich uśmiechem. Chętnie bierze udział w zajęciach muzycznych i kuchennych a ulubioną czynnością w czasie wolnym  jest bujanie na hamaku w Kamykowej świetlicy. Karolina jest w Kamyku od 2019 roku

uczestnik

Martyna - Uwielbia muzykę i wszystko co z nią związane. Jej dzień musi być uporządkowany co do godziny i dobrze zaplanowany. W wolnym czasie włącza swój odtwarzacz płyt i zanurza się w ulubionych kawałakach nucąc wybrane utwory. Chętnie uczestniczy w zajęciach w pracowniach, chociaż od zajęć w kuchni woli pracownię muzyczną. W Kamyku jest od 2018 roku. 

uczestnik

Magdalena - Uwielbia muzykę i granie na instrumentach. Dba o listę obecności w Kamyku przechadzając się po salach i dowiadując się kto jest obecny. Jej doskonała pamięć i słuch sprawia, że Magda jest zawsze gotowa do kolejnych zajęć i chętnie zagaduje nowe osoby. W wolnym czasie lubi odpoczywać na sakwie i manipulować przedmiotami. 

uczestnik

Ula - Dołączyła do kamykowej ekipy w roku 2016. Uwielbia kolorować, spacerować oraz tańczyć. Chętnie zawiera znajomości, wdając się w dialog z każdą nowo poznaną osobą. W czasie wolnym odwiedza cmentarz, by zapalać znicze.

uczestnik

Joanna - Optymistka twardo stąpająca po ziemi. Jest bezpośrednia i towarzyska. Uwielbia gotować i śpiewać. Miłośniczka kawy, zakupów i długich spacerów. Jest specjalistką w komplementowaniu.  

uczestnik

Weronika - energiczna, o zdecydowany temperamencie. Bardzo lubi aktywny tryb życia - basen oraz spacery po Kamyku. Wielką przyjemność sprawia jej dbanie o urodę - malowanie ust oraz nowe fryzury. W Kamyku od niedawna, od sierpnia 2017 roku.

uczestnik

Patrycja - Jest bardzo towarzyska i wrażliwa. Uśmiechem rozpromieni największego ponuraka. Miłośniczka podwieszanych światów bazalnych. Uwielbia długie spacery, gorącą czekoladę oraz muzykę.

uczestnik

Artur - Spod jego przymrużonych powiek przebija się przenikliwe spojrzenie. Bacznie obserwuje świat, który oswaja i którego chętnie doświadcza, zwłaszcza gdy w jego dłoniach znajdują się ziarna, zimne kulki i metalowe łańcuchy. Lubi terapię ręki. W czasie wolnym chętnie spaceruje. 

uczestnik

Anna - doskonały obserwator kamykowej rzeczywistości. Uwielbia korale, koraliki oraz dźwięczny hałas. Przepiękny, radosny uśmiech pojawia się z doskonałym wyczuciem chwili. Anna jest w Kamyku od 2013 roku.

uczestnik

Kamil - sympatią darzy wszystkich Kamykowiczów, często o tym mówiąc. Chętny do pomocy, ogromnie życzliwy i towarzyski. Uwielbia pić kawę, oczywiście najchętniej w doborowym towarzystwie. Widujemy się z Kamilem od 2008 roku.

uczestnik

Krzysztof - niezwykle muzykalny, z doskonałym wyczuciem rytmu. Swoim entuzjazmem i radością Krzysztof potrafi rozkręcić każdą imprezę. Lubi relaks przy masażu i delikatnej muzyce oraz przeglądanie gazet i albumów o tematyce motoryzacyjnej. W wolnych chwilach ma w zwyczaju pobijać swoje rekordy na bieżni.

uczestnik

Karolina - ma w sobie duszę odkrywcy i podróżnika. Uwielbia przemierzać długie dystanse po kamykowych kątach i zawsze znajdzie z nich coś ciekawego. Lubi sączyć kawkę w miłym towarzystwie. Karolina tryska energią i uśmiechem, by za chwilę popaść w melancholijny nastrój - to zdecydowanie dodaje jej tajemniczości.

uczestnik
Edwin - Głęboko zagląda w oczy, po czym ponownie zamyka się w swoim cichym świecie. Lubi wolne przestrzenie oraz przytulne kąty nasycone spokojną muzyką. W czasie wolnym często spaceruje, relaksuje się w hamaku albo odpoczywa w sali doświadczania świata. Miłośnik kawy, muzyki klasycznej oraz filmów przyrodniczych.

Listy mamy Edwina

uczestnik

Aga - bardzo lubi spacerować po kamykowych korytarzach, salach oraz ogrodzie, najlepiej trzymając kogoś za rękę. W czasie wolnym najchętniej oddaje się zajęciom manipulacyjnym. Agnieszka jest niezwykle wyważona - potrafi śmiać się w głos, subtelnie chichotać, ale również zapaść w głębokie zamyślenie.

uczestnik

Alicja - uważnie obserwuje otaczający ją świat. Bardzo lubi muzykę, do której chętnie śpiewa i tańczy. W czasie wolnym lubi manipulować i przeglądać gazety. W Kamyku Ala jest od 2013 roku.

uczestnik

Karolina - Niezwykle ciepła i empatyczna. Lubi błyszczeć w towarzystwie, szybko nawiązuje kontakty, uśmiechem zaprasza do rozmów i wspólnego bycia. Uwielbia muzykoterapię i imprezy taneczne. Interesuje się modą i kosmetykami. Czas wolny chętnie spędza na zakupach.

uczestnik

Krzysztof - jest bardzo towarzyski. Wita szerokim uśmiechem i radosnym spojrzeniem. Lubi dialogi muzyczne. W czasie wolnym oddaje się bez reszty manipulacji cenną złoto-srebrną folią. Bardzo lubi spacerować.

uczestnik
Mirek - Kamykowy gawędziarz i spacerowicz. Łatwo nawiązuje kontakty. W wolnym czasie przegląda gazety oraz albumy ze zdjęciami. Mężczyzna niezwykle muzykalny, z szerokim repertuarem piosenek. Śpiewając umila nam czas w Kamyku od 2007roku.

Listy mamy Mirka

uczestnik

Piotr - pasjonat czarnej kawy. Chętnie aktywizuje się podczas naprzemiennej gry w piłkę. Preferuje kolor niebieski. Do Kamyka uczęszcza od czasu jego powstania, czyli od roku 2007.

 

uczestnik

Tomek - indywidualista z charakterem, zawsze chodzący własnymi ścieżkami. Uwielbia słodkości, zajęcia w kuchni i siłownię. Urokliwym uśmiechem odwdzięcza się za ciepło i życzliwość, jakie otrzymuje od innych. W Kamyku Tomek jest od 2008 roku.

List mamy Tomka

Nasza kadra

uczestnik

Kuba

uczestnik

Błażej

uczestnik

Sabina : 

uczestnik

Asia - Fizjotrapeuta. W kamyku od niedawna ale przez ten krótki czas zdążyła podzielić się swoim dużym doświadczeniem i zaangażowaniem. Cechuje ją indywidualne podejście do każdego podopiecznego oraz duża cierpliwość i sumienność. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, chodzić na siłownię oraz spędzać czas ze znajomymi. 

uczestnik

Mateusz - Opiekun w ŚDS Kamyk. Ukończył szkolenia w zakresie AAC, arteterapii, języka migowego oraz wiele szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i opieki nad osobami z niepełnosprawnością. Od 4 lat współpracuje z PTSR oddział Wielkopolski jako asystent osoby niepełnosprawnej. Współpracował w projekcie mieszkań treningowych. Lubi grać na gitarze. Dba o sprawności techniczną całej placówki. Prywatnie miłośnik zwierząt, motoryzacji oraz nowinek technicznych. 

uczestnik

Mateusz - Studiuje Technologie drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Interesuje się pracami w drewnie oraz sportem- w szczegolnosci piłką nożną. Dużo radości sprawia mi też pomoc drugiemu człowiekowi. Jestem członkiem duszpasterstwa akademickiego zajmującego się osobami niepełnosprawnymi gdzie odnalazłem swoje miejsce w byciu dla drugiego człowieka. 

 

uczestnik

Ania - absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Terapeutka 1. Stopnia metody Growth through Play System™. Ma za sobą 3 - letnie doświadczenie pracy w hospicjum, dlatego wie jak cenne i piękne jest życie. Kocha pracę z ludźmi w każdym wieku. Dużą radość sprawia jej podziwianie wszelkich kroków rozwojowych. Sama też ciągle stara się rozwijać, biorąc udział w warsztatach, szkoleniach, spotykając nowych ludzi. Inspiruje się "nauczycielami mądrego pomagania" Janiną Ochojską, Anną Dymną i Januszem Korczakiem. Po godzinach planuje dalekie podróże i słucha dobrej muzyki.

uczestnik

Żaneta - pedagog wspierający, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary, wolontariuszka podczas Olimpiad Umiejętności Zawodowych Uczestników WTZ w Międzyrzeczu oraz Kamykowych obozów. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Ukończyła kursy poszerzające umiejętności terapeutyczne – między innymi z zakresu AAC i stymulacji bazalnej. Swoją wiedzę poszerza poprzez uczestnictwo w różnych warsztatach i konferencjach. W czasie wolnym lubi czytać książki, śpiewać, biegać i jeździć na rowerze.

uczestnik

Paulina - zastępca kierownika, absolwentka Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii  kierunek zarządzanie i marketing. Swoją prace w Kamyku rozpoczęła w 2017 roku. Na co dzień zajmuje się wsparciem kierownika w zarzadzaniu placówką i czuwaniem nad sprawami administracyjnymi. Prywatne miłośniczka podróżowania, kotów i jazdy konnej.

uczestnik

Karola - Z wykształcenia pedagog specjalny, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Swoją przygodę z Kamykiem zaczęła w 2016r. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu metodyki pracy z osobami z niepełnosprawnością. W codziennej pracy szczególnie wykorzystuje koncept A. Fröhlicha stymulacji bazalnej oraz alternatywne i wspomagające metod komunikacji. Prywatnie wegetarianka, miłośniczka kawy, Janis Joplin i Sławomira Mrożka.

uczestnik

Madzia - Z wykształcenia pedagog specjalny, plastyk i doradca zawodowy, wieloletni wolontariusz Szlachetnej Paczki, Akademickiego Centrum Wolontariatu, wspólnoty Ciupa Wózkowicze. Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu metod i technik terapeutycznych, w tym stymulacji bazalnej oraz AAC. Prowadzi indywidualne i grupowe zajęcia pedagogiczne, relaksacyjne oraz muzyczne. Interesuje się aktywnym spędzaniem czasu: jazdą na rowerze, spacerami, podróżami, a także pieczeniem różnych słodkości oraz twórczym działaniem (malarskim i wszelkim innym, byle kreatywnym). Fanka kotów oraz poruszającej serce muzyki.

uczestnik

Monika - Z wykształcenia pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny i seksuolog. Kieruje ŚDS Kamyk od 2013 roku. Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej i superwizyjnej oraz w działalności diagnostyczno-konsultacyjnej związanej z wypracowania strategii pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Ukończyła szkolenia z zakresu metod i technik terapeutycznych. Jest wykładowcą i nauczycielem akademickim w ośrodkach edukacyjnych, prowadzi zajęcia na studiach różnego stopnia z zakresu metodyki pracy z osobami z niepełnosprawnością oraz zagadnień dotyczących seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Kamyk