Pomagam: KRS 0000070098 - Stowarzyszenie Na Tak
JEDEN KAMYK - WIELE SPOSOBÓW BY POMÓC

„Kamyk" funkcjonuje i rozwija się dzięki wsparciu wielu ludzi. Przyjaciele, darczyńcy i wiele innych osób pomaga nam pomagać osobom niepełnosprawnym. Wspierając nas w małych i wielkich sprawach, razem z nami budujecie ten prężny poznański ośrodek przy ul. Zakątek 8.

Możesz nam pomóc na wiele sposobów:

 • przekazując darowiznę,
 • dołączając do programu pay roll,
 • obdarzając nas potrzebnymi materiałami i sprzętami
 • stając się naszym wolontariuszem.

Poniżej znajdziesz informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję, w jaki sposób chcesz nam pomóc.

Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk"
ul. Zakątek 8, 60 - 801 Poznań

BZ WBK 97 1090 1346 0000 0001 0660 7569

Jak pomagać? Co możesz dla nas zrobić?

 • Przekaż darowiznę

  Nic co zrobiliśmy do tej pory nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc wielu osób, którzy odpowiadając na nasze aktualne potrzeby przekazują małe i duże darowizny. Dotacja, jaką otrzymujemy na prowadzenie „Kamyka" wystarcza na połowę jego faktycznych potrzeb. O druga połowę prosimy Państwa. Dzięki przekazywanym darowiznom możemy zorganizować dowóz potrzebny najbardziej poszkodowanym uczestnikom, zabrać ich na wakacje, zakupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny.

  Możesz dołączyć do grona naszych darczyńców przekazując dowolną darowiznę na nasze konto:

  BZ WBK 97 1090 1346 0000 0001 0660 7569
  Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk", ul. Zakątek 8, 60-801 Poznań

  lub bezpośrednio poprzez aplikację wpisując w cel szczegółowy / uwagi - "Kamyk"

 • Zostań sponsorem!

  Możesz dołożyć Kamyczek do Kamyczka, chcąc w zamian promować swój społeczny wizerunek na stronie internetowej, podczas organizowanych przez nas imprez masowych, umieszczając Twoje logo na naszym samochodzie i wydawanych przez nas materiałach informacyjnych, czy też korzystając z innych możliwości jakie niesie nam świat.

  Zostań naszym sponsorem, pomagając nam zorganizować akcje społeczne, konferencje, dowóz uczestników i inne ważne elementy naszego funkcjonowania.

 • Wynajmij naszą salę!

  Potrzebujesz pomieszczenie na prowadzenie warsztatów, zajęć czy nawet nauki jazdy? A może potrzebne ci są sale rehabilitacyjne? Potrzebujesz pomieszczeń kuchennych, przestronnych sal czy cichych zakątków? A może szukasz nocleg na materacu na zieloną szkołę?

  „Kamyk" codziennie od godziny 15.00 oraz całodobowo w weekendy prowadzi wynajem sal. Wynajmując sale „Kamyka", płacisz za usługę, a Twoje pieniądze w całości przekazywane są na cele statutowe ośrodka dla osób wielorako niepełnosprawnych.

 • Skorzystaj z oferty dla dzieci!

  Zapraszamy Państwa dzieci do rozpoczęcia przygody w Sali Doświadczania Świata - czarującym miejscu, wypełnionym światłem, barwą, dźwiękiem, zapachem. Rozwój dziecka jest tu połączony z kreatywną zabawą!

  Przyjdź do Sali Doświadczania Świata na zajęcia z plastyki UV, bajko terapii, muzykoterapii czy ruchu rozwijającego Sherborne.

  Więcej informacji uzyskasz klikając na banner znajdujący się po lewej stronie: „Sala Doświadczania Świata - wynajem, oferta zajęć"

 • Rozpocznij przygodę z cyklu „Bezcenne korki"!

  Zebraliśmy grupę młodych ludzi, które chcą poświęcić swój wolny czas i pomóc potrzebującym w nauce, jednocześnie wspierając osoby głęboko niepełnosprawne. Ty sam decydujesz ile chcesz nam zapłacić, a to co zarobimy przeznaczamy na pomoc osobom niepełnosprawnym ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk", prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak w Poznaniu.

  Chcesz pomóc?? Dołącz do nas!!! Możesz przyłączyć się zarówno do grona wolontariuszy udzielających korepetycje, jak również korzystając z prowadzonych przez nas korepetycji.

 • Dołącz do programu Stale Na Tak

  Organizacje charytatywne na całym świecie funkcjonują dzięki niewielkim, ale regularnym wpłatom od prywatnych osób. Fakt, że mogą polegać na dziesiątkach ludzi, pozwala im sprawnie i długofalowo pomagać potrzebującym. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do pomagania najbardziej niepełnosprawnym osobom w podobny sposób.

  Osoba chcąca wspierać dzieci i dorosłych niepełnosprawnych ustawia na swoim koncie bankowym STAŁE ZLECENIE na niewielką, nieodczuwalną w skali miesiąca kwotę (np. 10, 20 zł, 50 zł lub inną kwotę) na rzecz naszego ośrodka. Wpłaty zostają przeznaczone na dofinansowanie jednego ze stałych programów wsparcia realizowanych przez „Kamyk".

  Stałe wpłaty pomogą realizować stałe działania. Przykładowo:

  20-złotowe darowizny od 25 osób wystarczą na opłacenie miesięcznego dowozu jednej osoby na wózku inwalidzkim na codzienną terapię;

  tylko 50 wpłat po 20 zł wystarczy, by ufundować turnus rehabilitacyjny osobie ze złożoną niepełnosprawnością;

  7 wpłat po 10 zł pozwoli na godzinną terapię logopedyczną osobie z porażeniem mózgowym.

  Po zakończeniu roku Darczyńcy otrzymają zaświadczenie o wpłaconych środkach wraz ze sprawozdaniem z wykorzystania darowizny.

 • Wrzuć nas do portfela na Dobroczynnosc.com

  Nasze Stowarzyszenie od początku 2011 jest partnerem portalu Dobroczynność.com

  Można nas wspierać regularnymi wpłatami włączając Stowarzyszenie Na Tak do osobistego portfela dobroczynnego.

  Działalność portalu Dobroczynosc.com opiera się na idei Social fundraising. Jest to przekonanie o wielkiej wartości niewielkich, ale regularnych wpłat i długoterminowej relacji pomiędzy Darczyńcą i wspieraną organizacją.

  Dobroczynnosc.com to narzędzie służące prywatnym darczyńcom do efektywnego wspierania szerokiego spektrum stowarzyszeń i fundacji o różnorodnych celach. Organizacje te łączą dwie rzeczy: spełniają one zasady Kodeksu Dobrych Praktyk i działają na rzecz dobra wspólnego.

  Poprawa efektywności wspierania jest możliwa dzięki pomysłowi portfeli dobroczynnych, podobnych w założeniach do swych inwestycyjnych odpowiedników. Darczyńcy mogą za ich pomocą wybrać kilka organizacji, przydzielić im określony procent ze swej darowizny, a następnie dokonać jednego przelewu w miejsce wielu. System zajmie się rozdzieleniem ich zgodnie z wolą Darczyńców.

 • Zorganizuj w swoim miejscu pracy program Pay Roll!

  Aby wspomóc osoby niepełnosprawne z „Kamyka" możesz co miesiąc przekazać, wcześniej zadeklarowaną, część swojego wynagrodzenia (zwykle jest to końcówka pensji).

  W klasycznym modelu odpisów od pensji do zebranej przez pracowników kwoty firma lub instytucja dokłada kwotę tej samej wysokości. Odpisy od pensji mogą być dokonane tylko na podstawie pisemnej deklaracji pracownika, w której wyraża on wolę przekazania konkretnej kwoty na wskazany cel. Pracownik może w każdej chwili zrezygnować z udziału w programie, a także zmienić wysokość udzielanego wsparcia. Odpisy wykazywane są na liście płac w kategorii „inne potrącenia".

  Program jest koordynowany przez osobę z działu kadr w danej firmie, dlatego jeśli chciałbyś w ten sposób pomagać osobom niepełnosprawnym intelektualnie porozmawiaj o tym z pracownikiem działu kadr w Twoim miejscu pracy i skontaktuj się z nami!

  Od maja 2011 roku program Pay Roll na rzecz ŚDS „Kamyk" prowadzi Poznański Oddział PGNiG.

 • Zorganizuj wolontariat pracowniczy!

  Wolontariat pracowniczy, to sytuacja, kiedy wolontariusze - pracownicy podejmują działania na rzecz określonej społeczności/ organizacji pozarządowej, a firma wspiera ich w tym poprzez:

  • ogłaszanie konkursów grantowych i wspieranie zaangażowania pracowników, dodatkowymi funduszami na realizację projektów społecznych (np. program Provident Tak! Pomagam - pracownicy mogą zgłaszać projekty, które są oceniane przez komisję konkursową, a następnie najlepsze są dofinansowane, kryterium wyboru projektu jest poziom zaangażowania pracowników, liczony liczbą godzin, które poświęcają na działania społeczne);
  • ustalenie tzw. czasu „na wolontariat" - tzn. pracownicy mogą poświęcić np. godzinę, dwie w miesiącu na działalność wolontariacką, co jest zapisane w dokumentach firmy;
  • przejęcie przez firmę niektórych obowiązków, które na organizacje pozarządowe nakłada ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (np. Citi Handlowy wykupuje dla swoich pracowników - wolontariuszy ubezpieczenie NNW).

  Wolontariat pracowniczy to ciekawa forma współpracy organizacji pozarządowych z biznesem, która przynosi korzyści obu stronom.

  Korzyści dla biznesu:

  • aktywne włączenie pracowników w działania społeczne podejmowane przez firmę;
  • stworzenie pracownikom możliwości zaangażowania społecznego;
  • wzmocnienie poczucia więzi pracownika z firmą;
  • możliwość wykorzystania przez pracowników swojej wiedzy i kompetencji na rzecz organizacji pozarządowych (w przypadku usług pro bono);
  • możliwość sprawdzenia się pracownika w nowych sytuacjach, nabycia nowej wiedzy i umiejętności, które mogą się przydać także w jego codziennej pracy, np. umiejętność zarządzania zespołem/ projektem;
  • integracja pracowników podczas realizacji projektów społecznych.

  Korzyści dla organizacji pozarządowych:

  • pozyskanie wolontariuszy do realizacji projektów;
  • możliwość pozyskania także dodatkowych funduszy na realizację projektów;
  • dostęp do profesjonalnej wiedzy wolontariuszy (w przypadku usług pro bono);
  • dostęp do profesjonalnych/ biznesowych wzorców zarządzania.

  Dotychczas "Kamyk" współpracował z dwoma firmami w zakresie wolontariatu pracowniczego:

  • w styczniu 2011 wraz z pracownikami firmy Siemens zorganizowaliśmy ogólnopolski konkurs fotograficzny pn. "Wykluczeni" zakończony wernisażem wyróżnionych zdjęć w Galerii "tak". Relacja z wydarzenia
  • w czerwcu 2011 wraz z pracownikami firlmy GlaxoSmithKline wybudowaliśmy ogród terapeutyczny w okół naszego ośrodka. Relacja z wydarzenia
 • Zostań wolontariuszem!

  Możesz pomagać osobom niepełnosprawnym poświęcając im swój czas. Zapraszamy Cię do podjęcia pracy wolontariackiej i włączenia się w nasze działania.

  Jeśli jesteś uczniem lub studentem zachęcamy Cię do kontaktu z nami. Porozmawiamy o tym, jak chciałbyś pomagać i jakie są nasze potrzeby. Być może wspólnie zachęcimy również Twoich szkolnych kolegów, aby dołączyli do nas? Zawsze z ogromną radością współpracujemy ze szkołami i uczelniami wyższymi.

  Jeśli jesteś pracownikiem możesz namówić swoich przełożonych i współpracowników do wzięcia udziału w akcji „wolontariat pracowniczy". Są to dni kiedy pracownicy odchodzą od swoich biurek, laptopów, telefonów i pomagają osobom niepełnosprawnym poprzez różnego rodzaje prac remontowe, ogrodnicze i.t.p.

  Jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzinie i chciałbyś aby Twoje umiejętności przysłużyły się poprawie życia osób niepełnosprawnych skontaktuj się z nami. Praca znajdzie się dla każdego - od murarza po lekarza.

 • Promuj nas!

  Możesz pomóc osobom niepełnosprawnym poprzez informowanie innych o Stowarzyszeniu Na Tak. Jak to zrobić?

  • Dołącz do nas na Facebooku i aktywnie komentuj treści pojawiające się na naszej tablicy.
  • Umieść na swojej stronie internetowej lub na swoim blogu linka do naszej strony www.
  • Umieść linka do naszej strony w stopce na swoim koncie na forach internetowych.
  • Rozpowiadaj o nas znajomym, przyjaciołom, rodzinie i zachęcaj ich do działania na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie.
 • Przekaż 1% podatku!

  Stowarzyszenie Na Tak od 1989 roku pomaga osobom z różnymi schorzeniami neurologicznymi i genetycznymi - m. in. z zespołem Downa i porażeniem mózgowym. Dzieci i dorośli niepełnosprawni znajdują w naszym stowarzyszeniu bezpieczne i przyjazne miejsce. Jednocześnie otrzymują tu profesjonalną pomoc na każdym etapie życia.

  Od 20 lat nasza działalność jest możliwa dzięki ludzkiej życzliwości. Mieliśmy szczęście spotykać ludzi, którzy - przez nas - chcieli pomóc niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom. Także dziś zgłaszają się do nas nowe rodziny znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji. Aby im pomóc, możesz przekazać 1% podatku na naszą organizację pożytku publicznego. W tym celu wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS: 0000070098 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku.

  Dzięki naszej wspólnej pomocy rodziny, które dotknęło nieszczęście urodzenia niepełnosprawnego dziecka mogą odzyskać siły i wiarę w przyszłość.

  Aby nam pomóc, wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wpisać:

  numer KRS: 0000070098 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku.

Kamyk