Pomagam: KRS 0000070098 - Stowarzyszenie Na Tak
uczestnik

Weronika -  jeśli potrzebujesz pomocy - doskonale trafiłeś! Weronika zawsze chętnie niesie pomoc w każdej kryzysowej sytuacji. Jest pełna empatii i szybko zawiera nowe przyjaźnie. Codziennie wita każdego swoim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Uwielbia czytać gazety, słuchać muzyki i oglądać seriale. Weronika także wspaniale tańczy i chętnie chodzi na spacery.

uczestnik

Katarzyna - Fanka muzyki, śpiewu i tańca. Na co dzień uśmiechnięta i zainteresowana otaczającym ją światem. Cechuje ją pewność siebie oraz duża kultura osobista. Jej nieposkromiona chęć próbowania najróżniejszych potraw ustępuje jedynie zamiłowaniu do rozmów z innymi ludźmi.

uczestnik

Adam - nawet w najbardziej pochmurny dzień nie opuszcza go pogodny uśmiech, którym dzieli się z innymi od samego progu Kamyka. To naprawdę silny gość - jego uścisku dłoni nie powstydziłby się żaden twardziel. Wie czego chce. Uwielbia muzykę, butelki oraz świat bazalny.

uczestnik

Wiktoria – z wielką chęcią, o każdej porze dnia i nocy wypije kawę, jeśli do tego znajdą się lody i jakieś ciacho to można tak wspólnie siedzieć i siedzieć. Uwielbia śpiewać, i swoim głosem skrada serca, a przeboje zna najróżniejsze! Zafascynowana światłem i dźwiękiem, ubogaca świat swoim perlistym śmiechem. Wiktoria jest w Kamyku od 2020 roku.

uczestnik

Karolina - Szybko łapie kontakt i wchodzi w relację z nowymi osobami. Uwielbia przechadzać się po korytarzu i obdarowywać wszystkich uśmiechem. Chętnie bierze udział w zajęciach muzycznych i kuchennych. Ulubioną czynnością w czasie wolnym jest bujanie na hamaku w Kamykowej świetlicy. Karolina jest w Kamyku od 2019 roku

uczestnik

Patrycja - Jest bardzo towarzyska i wrażliwa. Uśmiechem rozpromieni największego ponuraka. Miłośniczka podwieszanych światów bazalnych. Uwielbia długie spacery, gorącą czekoladę oraz muzykę.

uczestnik

Artur - Spod jego przymrużonych powiek przebija się przenikliwe spojrzenie. Bacznie obserwuje świat, który oswaja i którego chętnie doświadcza. Zwłaszcza gdy w jego dłoniach znajdują się ziarna, zimne kulki i metalowe łańcuchy. Lubi terapię ręki. W czasie wolnym chętnie spaceruje. 

uczestnik

Anna - doskonały obserwator Kamykowej rzeczywistości. Uwielbia korale, koraliki oraz dźwięczny hałas. Przepiękny, radosny uśmiech pojawia się z doskonałym wyczuciem chwili. Anna jest w Kamyku od 2013 roku.

uczestnik

Kamil - sympatią darzy wszystkich Kamykowiczów, często o tym mówiąc. Chętny do pomocy, ogromnie życzliwy i towarzyski. Uwielbia pić kawę, oczywiście najchętniej w doborowym towarzystwie. Widujemy się z Kamilem od 2008 roku.

uczestnik
Edwin - głęboko zagląda w oczy, po czym ponownie zamyka się w swoim cichym świecie. Lubi wolne przestrzenie oraz przytulne kąty nasycone spokojną muzyką. W czasie wolnym często spaceruje, relaksuje się w hamaku albo odpoczywa w sali doświadczania świata. Miłośnik kawy, muzyki klasycznej oraz filmów przyrodniczych.

Listy mamy Edwina

uczestnik

Agnieszka - bardzo lubi spacerować po Kamykowych korytarzach, salach oraz ogrodzie, najlepiej trzymając kogoś za rękę. W czasie wolnym najchętniej oddaje się zajęciom manipulacyjnym. Agnieszka jest niezwykle wyważona - potrafi śmiać się w głos, subtelnie chichotać, ale również zapaść w głębokie zamyślenie.

uczestnik

Alicja - uważnie obserwuje otaczający ją świat. Bardzo lubi muzykę, do której chętnie śpiewa i tańczy. Lubi manipulować i przeglądać gazety. W wolne weekendy chętnie podróżuje z mamą. W Kamyku Ala jest od 2013 roku.

uczestnik

Karolina - Niezwykle ciepła i empatyczna osoba. Lubi błyszczeć w towarzystwie, szybko nawiązuje kontakty, uśmiechem zaprasza do rozmów i wspólnego bycia. Uwielbia muzykoterapię i imprezy taneczne. Interesuje się modą i kosmetykami. Czas wolny chętnie spędza na zakupach. Do ulubionych seriali można zaliczyć Brzydulę. 

uczestnik

Krzysztof - jest bardzo towarzyski. Wita szerokim uśmiechem i radosnym spojrzeniem. Lubi dialogi muzyczne. W czasie wolnym oddaje się bez reszty manipulacji cenną złoto-srebrną folią. Bardzo lubi spacerować.

uczestnik
Mirosław - Kamykowy gawędziarz i spacerowicz. Łatwo nawiązuje kontakty. W wolnym czasie przegląda gazety oraz albumy ze zdjęciami. Mężczyzna niezwykle muzykalny, z szerokim repertuarem piosenek. Śpiewając umila nam czas w Kamyku od 2007roku.

Listy mamy Mirka

uczestnik

Piotr - pasjonat czarnej kawy. Chętnie aktywizuje się podczas naprzemiennej gry w piłkę. Preferuje kolor niebieski. Do Kamyka uczęszcza od czasu jego powstania, czyli od roku 2007.

 

Nasza kadra

uczestnik
Magdalena - jest terapetą zajęciowym i pedagogiem specjalnym. Pracował w warsztatach terapii zajęciowej z osobami dorosłymi oraz z dziećmi w ośrodku rehabilitacyjno-edukacyjno wychowawczym. 
Wolny czas najchętniej spędza ze swoją rodziną. Lubi muzykę rockową i kawę pod różną postacią.
uczestnik
Justyna - ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika Specjalna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do tej pory pracowała w żłobkach i przedszkolu organizując dzieciom różnorodne zajęcia. Justyna jest muzykiem samoukiem. Śpiewa, gra na instrumentach oraz tworzy własną muzykę. Rozwija się duchowo, medytuje, praktykuje jogę. Kocha naturę, rośliny, chodzenie na boso i jazdę na rowerze. 
uczestnik

Joanna - pracuje na stanowisku pedagog specjalny. Poza “Kamykiem” zaangażowana również w Fundację Projektowania Zmiany Edukacyjnej “WYOBRAŹNIEJ”. W wolnych chwilach streetworkerka. Za cel wzięła sobie tworzenie bezpiecznych przestrzenii sprzyjających rozwojowi, szczególnie dla osób zagrożonym wykluczeniem społecznym lub wykluczonych. Lubi ludzi - zainteresowana jest ich złożonością i relacjami jakie budują. Lubi doświadczać. Lubi tańczyć. Lubi spełniać marzenia. Nie lubi nie lubić.

uczestnik

Remigiusz - pracuje na stanowisku Fizjoterapeuta. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Do jego obowiązków należy dbanie o dobrą kondycję Kamykowiczów, łagodzenie dolegliwości bólowych, przywracanie sprawnośći fizycznej. Prywatnie lubi dobrze zjeść, rzucić się w wir filmów i seriali, pograć na puzonie, a także eksplorować uniwersum Pokémon.

uczestnik

Marta - pracuje na stanowisku opiekun medyczny. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz seniorami.Jej zadaniem jest wykonywanie szeroko rozumianych czynności opiekuńczo-pielęgnacyjnych oraz współdziałanie z całym zespołem. Dobrze czuje się prowadzeniu zajeć kulinarych oraz plastycznych. Prywatnie mama dwójki dzieci, miłośniczka wszelkiej roślinności oraz aktywnego spedzania czasu.

uczestnik

Katarzyna - ukończyła studia na kierunku kognitywistyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wcześniej pracowała z osobami starszymi i osobami z zaburzeniami psychicznymi. Prywatnie w zaciszu domowym uwielbia tworzyć na szydełku maskotki i chusty. Kasia jest miłośniczką ciężkiego brzmienia i pizzy.

uczestnik

Krzysztof - ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pracował w domach pobytu dziennego dla osób starszych z zaburzeniami funkcji poznawczych oraz w klubie sportowym "POSNANIA RUGBY CLUB" z którym zdobył Mistrzowstwo Polski oraz Puchar Polski w VII - osobowej odmianie rugby.

uczestnik

Sara - pracuje na stanowisku opiekun medyczny. Obecnie studentka kierunku Fizjoterapii. Do jej głównych zadań należy: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, pomoc w zaspokajaniu podstawowych potrzeb biologicznych oraz współdziałanie z zespołem opiekuńczym oraz zespołem terapeutycznym. Do tej pory pracowała z osobami przewlekle chorymi psychicznie. W wolnych chwilach spędza aktywnie czas: jazda na rowerze, piesze wędrówki, wycieczki w góry. Prywatnie miłośniczka psów. 

uczestnik

Justyna - pracuje na stanowisku terapeuta zajęciowy. Z Kamykiem związana od kilku lat. Wcześniej pracowała w dowozie naszych Uczestników. Na codzień kreatywnie prowadzi zajęcia a kontakt z nowymi osobami jest jej niestraszny. Nie zna pojęcia nudy. W wolnym czasie Justyna uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną na łonie natury. 

uczestnik

Paulina - pełni funkcje zastępcy kierownika. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii na kierunku zarządzanie i marketing. Swoją prace w Kamyku rozpoczęła w 2017 roku. Na co dzień zajmuje się wsparciem kierownika w zarządzaniu placówką i czuwaniem nad sprawami administracyjnymi. Prywatne miłośniczka podróżowania, psów, kotów oraz jazdy konnej.

Kamyk